Medycyna estetyczna

Drodzy Klienci.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, rozszerzamy ofertę o zabiegi z zakresu MEDYCYNY ESTETYCZNEJ:
- botoks
- kwas hialuronowy
- ABSOLUTNA NOWOŚĆ NA RYNKU- nici PDO.

Medycyna estetyczna otwiera dziś duże możliwości tym, którzy chcą zachować atrakcyjność na lata, a dzięki połączeniu wysokiej skuteczności z bezpieczeństwem ich stosowania, znajduje ciągle nowych zwolenników.

Zabiegi wykonywane są przez doświadczonego lekarza. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską.

BOTOX

Aby zlikwidować linie i zmarszczki mimiczne, gniewny i zmęczony wygląd oraz wygładzić w sposób naturalny zagłębienia i bruzdy warto skorzystać z zabiegów z użyciem preparatu Botox marki Allergan®.
Jeśli już zauważysz, że zmęczenie, stres oraz upływ czasu pozostawiły widoczne ślady na Twojej twarzy, to najwyższy czas, aby porozmawiać o zabiegu. Przed zabiegiem nasz lekarz udziela konsultacji, aby właściwie dobrać zabieg (ilość preparatu) do potrzeb Twojej skóry i oczekiwanego efektu.
Preparat Botox marki Allergan®jest naturalnie oczyszczonym białkiem, który powoduje relaksację mięśni odpowiedzialnych za pojawienie się zmarszczek. Kiedy mięśnie są odprężone, zmarszczki w tych okolicach nie powstają i skóra jest wygładzona.

Dzięki zabiegom preparatem Botox marki Allergan™ możesz uzyskać efekt:
 

 •  korekty szpecących zmarszczek, zagłębień skóry i bruzd np. lwiej zmarszczki
 •  wygładzenia zmarszczek wokół oczu tzw. "kurzych łapek”
 •  uniesienia opadających powiek tzw. "otwarcie oka"
 •  korekty zmarszczek poziomych czoła
 •  korekty zmarszczek palacza nad górną wargą ust
 •  zmarszczki na brodzie- tzw. broda brukowana
 • zmarszczki nosa - tzw. zmarszczki królicze
 • nadpotliwość
 • bruksizm (ucisk szczęk powodujący zgrzytanie zębami

Efekt kosmetyczny stosowania Botoksu uzyskuje się po dwóch dniach od zabiegu. Botoks działa od 5 do 6 miesięcy. Zabiegom tym można się jednak poddawać maksymalnie od dwu do trzech razy w ciągu roku, w odstępach od czterech do do sześciu miesięcy.
Pomimo dużego bezpieczeństwa stosowania botuliny , mogą zdarzyć się przejściowe objawy uboczne w postaci nieznacznego bólu podczas iniekcji, zaczerwienienia lub małych krwiaków w miejscu wstrzyknięcia czy nieznacznego przejściowego obrzęku tych okolic.

KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują ,że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.
Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego żródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.
Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Wypełnianie stosowane jest w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy.
Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy. Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.

Średni okres utrzymywania się efektów stosowania wypełniaczy wynosi 9-12 miesięcy. Czasem okres ten może być dłuzszy lub krótszy w zależności od:
- wieku,
- rodzaju skóry,
- trybu życia (palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV może skrócić czas działania),
- wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia
Objawy niepożądane

zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
wynaczynienie krwi (siniak) – może utrzymywać się ok. tygodnia, zalecane stosowanie preparatu Auriderm XO celem przyspieszenia wchłaniania zmiany,
świąd w przypadku skóry wrażliwej,
nadwrażliwość w miejscu korekcji,
sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni;

WYPEŁNIACZE STOSUJEMY PRZY:

 • miękki lifting- wolumetryczne przywracanie harmonii owalu twarzy
 • powiększanie ust, podnosenie kącików ust
 • kontur ust
 • bruzda nosowo-wargowa
 • linie marionetki
 • zmarszczki palacza
 • kurze łapki
 • lwia zmarszczka
 • wypełnienie doliny łez
 • modelowanie brody i nosa
 • modelowanie policzków
 • modelowanie rzuchwy
 • podnoszenie łuków brwiowych ,,otwarcie oka"

 

 

NICI PDO

Bezoperacyjny lifting z zastosowaniem nici PDO

Zabiegi liftingujące z zastosowaniem nici są wykonywane w Polsce od kilku lat.
Najnowszym produktem przeznaczonym do wykonywania tego typu zabiegów są nici PDO. W odróżnieniu od dotychczas wykorzystywanych nici system PDO nie posiada stożków ani haczyków unoszących tkanki. Efekt liftingu uzyskiwany jest dzięki specjalnemu splotowi nici i właściwościom pobudzania syntezy kolagenu i elastyny, jakie wykazuje polidioksanon – substancja, z której wykonane są nici.

System nici PDO powstał pięć lat temu w Korei Południowej i obecnie wykonywany jest w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej)
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się
z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien
(polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.
Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce.
Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych i wykazuje wysoki profil bezpieczeństwa.
Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.
Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok).
Lifting z zastosowaniem nici PDO to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat.
Efekty zabiegu to przede wszystkim:

Odmłodzenie skóry
Wygładzenie zmarszczek
Zwężenie porów
Rozjaśnienie skóry
Lifting skóry

Główne wskazania do zastosowania nici PDO, to:

- Pionowe i poziome zmarszczki na czole
- Li-fting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
- Dolna powieka – worki
- Policzki
- Wyraźny fałd nosowo-wargowy
- Rowek policzkowo-jarzmowy
- Fałd podbródkowy
- Fałd marionetkowy
- V-lifting
- Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
- Fałdy skóry na policzku
- Pomarszczone policzki

Zabieg trwa zazwyczaj 30 – 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Pacjentki, u których wykonywałem zabieg twierdziły, że dyskomfort związany z procedurą jest dużo mniejszy niż w przypadku podawania kwasu hialuronowego. Dodatkowo możemy wykonać znieczulenie miejscowe z zastosowaniem kremu znieczulającego.
Następnie określane są punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą.

 

CENNIK

BOTOX 30 zł- jednostka*
lwia zmarszczka (zmarszka pomiędzy brwiami)  
zmarszczki poziome na czole  
kurze łapki  
całe czoło(gładzizna, lwia zmarszczka)+ kurze łapki  
zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza)  
KWAS HIALURONOWY

1 ampułko-strzykawka od 800 zł ( w zależności od użytego preparatu)

powiększanie i modelowanie ust od 800 zł
bruzdy nosowo-wargowe

od 800 zł

okolice oczu cenę ustala lekarz
modelowanie nosa cenę ustala lekarz
modelowanie policzków od 800 zł
modelowanie brody cenę ustala lekarz
wolumetria twarzy w zależności od zużytego preparatu- ilość ustala lekarz
dolina łez od 800 zł
NICI PDO 1 NIĆ- od 60 zł ( długości nici dobierane są indywidualnie)