kosmetologia estetyczna- mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji aktywnych zawartych w koktajlach zabiegowych bezpośrednio do skóry właściwej. Ich skład, dobierany jest indywidualnie do stanu skóry. Jest to małoinwazyjny i bezpieczny sposób na zdecydowana poprawę wyglądu. Ból podczas zabiegu jest niewielki. W przypadku ostrzykiwania twarzy, można go zminimalizować, nakładając krem znieczulający.

Wskazania do zabiegu:

 • biorewitalizacja skóry twarzy i ciała
 • nawilżenie
 • profilaktyka starzenia, poprawa konturów twarzy
 • ujędrnienie
 • odżywianie
 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • problem łysienia i nadmiernej utraty owłosienia
 • cellulit
 • rozstępy.

Powikłania po mezoterapii – rumień, obrzęk, siniaki, krwiaki i bardzo rzadko reakcje alergiczne. Są one krótkotrwałe, maksymalnie utrzymują się kilka dni. Aby zminimalizować ryzyko powstania zasinień, nie należy stosować aspiryny i innych leków obniżających krzepliwość krwi. Tydzień przed zabiegiem polecamy wcierać w skórę  preparat z Vit. K

Przeciwwskazania:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • niewyrównana cukrzyca
 • nowotwory
 • opryszczka
 • choroby krwi i autoimmunoagresji
 • łuszczyca w miejscu zabiegowy,
 • RZS
 • stwardnienie rozsiane
 • choroba Hashimoto
 • toczeń rumieniowaty układowy
 • stany zapalne i infekcje na skórze
 • epilepsja
 • wirusowe zapalenie wątroby
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Mezoterapia igłowa twarzy- TURBOLIFT

Mezoterapia poprawia strukturę skóry twarzy, szyi i dekoltu. Śródskórne lub podskórne iniekcje substancji, nazywanych koktajlami, zatrzymują wodę w skórze, stymulują metabolizm komórek i zwiększają produkcję kolagenu oraz elastyny. W skład koktajlu mogą wchodzić: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, oligoelementy i kompleksy multiwitaminowe. Skóra po zabiegu sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej. Po serii zabiegów mezoterapii drobne zmarszczki znikają całkowicie, a głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

W przypadku bardzo wiotkiej skóry można zastosować silniejszy koktajl. Jeszcze lepsze rezultaty osiąga się łącząc ostrzykiwanie z innymi metodami odmładzania, peelingami chemicznymi. Peeling wykonany przed mezoterapią ułatwia penetrację składników odżywczych.

Częstotliwość zabiegów:

Faza uderzeniowa: 3-6 zabiegów w odstępach 10 - 14 dni

Faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc 

Faza podtrzymująca: 1 zabieg na 3 miesiące

 

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Jest zabiegiem miejscowego usuwania tkanki tłuszczowej. Polega na wstrzyknięciu w miejsce problematyczne (brzuch, biodra, ramiona, uda, podbródek, kolana, pośladki, plecy...) specjalnych koktajli, w skład których wchodzą: fosfatydylocholina, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, L-karnityna 20%. Głębokość iniekcji to ok 1 cm  Po zabiegu skóra jest lekko obolała, mogą wystąpić niewielki siniaczki, które znikają po kilku dniach. Rezultat widoczny jest już kilka dni po zabiegu, najlepszy efekt - ok 1,5 tygodnia po wykonaniu iniekcji.

Częstotliwość zabiegów:

Faza uderzeniowa: do 5 zabiegów co 15 - 17 dni

Faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez 2 - 4 miesiące

Faza podtrzymująca: 1 zabieg na pół roku

W trakcie terapii, polecane jest wykonywanie masażu( drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską itp) 2-3 dni po zabiegu, w celu usprawnienia przepływu limfy, przyspieszenia przemiany materii, zminimalizowania ryzyka powstania krwiaczków.

Mezoterapia w leczeniu cellulitu:

W trakcie terapii następuje poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej i zwiększenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. W preparatach  stosuje się kofeinę,krzemionkę organiczną, rutynę, l-karnitynę, nostrzyk, wyciąg z karczocha.

Faza uderzeniowa: 3-8 zabiegów co 7-10 dni

Faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez 2 - 4 miesiące

Faza podtrzymująca: 1 zabieg na pół roku

W trakcie terapii, polecane jest wykonywanie masażu ( drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską) 2-3 dni po zabiegu.

Mezoterapia w leczeniu owłosionej skóry głowy:
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby skóry głowy, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy W koktajlach leczniczych wykorzystuje się preparaty poprawiające mikrokrążenie skóry głowy, przeciwzapalne i odżywcze: witaminy, aminokwasy, sole mineralne, koenzymy, kwas polideoksyrybonukleinowy. Celem leczenia jest poprawa kondycji włosów, zahamowanie ich wypadania (pierwsze efekty po 1,5 – 2 miesiącach) i uzyskanie odrostu (najwcześniej po 3 miesiącach leczenia ).

Faza uderzeniowa: 4-8 zabiegów co 8 dni

Faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez 2 - 4 miesiące

Faza podtrzymująca: 1 zabieg na pół roku

 

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA-MEZOTERAPIA IGŁOWA
TURBOLIFT TWARZY zabieg Anti -Age 300 zł
TURBOLIFT TWARZ + SZYJA zabieg Anti -Age 400 zł
TURBOLIFT TWARZ + SZYJA + DEKOLT zabieg Anti –Age 450 zł
Wypełniacz - kwas hialuronowy nieusieciowany (wypełnienie głębszych bruzd i zmarszczek) 200-350 zł
Mezoterapia skóry głowy Zabieg stymulujący porost włosów i zapobiegający ich nadmiernej utracie, redukujący łojotok, łupież, naprawa włosów uszkodzonych 200zł
LIPOLIZA INIEKCYJNA zabieg eliminujący nadmiar tkanki tłuszczowej na bazie fosfatydylocholiny i L-karnityny( 20%), wielonienasyconych kwasów tłuszczowych ceny od 250 z
MEZOTERAPIA IGŁOWA CIAŁA, ZABIEGI ANTYCELLULITOWE . Obejmują strefę ud i pośladków, eliminują problem cellulitu obrzękowego i włóknistego, pzywracają skuteczne mikrokrążenie ceny od 250 zł